• Lepší pivo v žaludku, nežli voda na plicích!

  • Alkohol požívaný v mírných dávkách neškodí v jakémkoli množství!

  • Chlast je nejlepší kuchař!

  • Tak dlouho se chodí se džbánem pro pivo, až dojdou peníze!

  • Teprve pivo učinilo žízeň krásnou.

Kafe?Panoptikum

Je-li blízko pivek deset, jdi na stránky panco.cz

Na jaře roku 1953 vyhrál můj pradědeček 125 000,- Kčs. A protože dědeček nebyl žádný naiva, ale už tehdy životem protřelý muž, nevěřil tehdejším řečem, že se žádná měnová reforma nechystá a peníze investoval. Za část koupil krásnou novou aerovku, za část kus pozemku, nakoupil si litinové pláty, ze kterých vyráběl a následně prodával kamna. Drobnými dárky podaroval příbuzenstvo a své dceři, mojí babičce, koupil krásné nové pianino.

 

dokumentace ze stěhování nového pianina

 

Babička se během života několikrát i s pianinem přestěhovala a občas si na něj zahrála. V čase Vánočním se u něj vždy sešla celá rodina, a zatímco babička hrála koledy, ostatní členové naší rodiny povětšinou hasili plápolající stromeček.

 

Po babiččině smrti se ukázalo, že nikdo z nás pozůstalých není tak hudebně nadán aby pianino našlo uplatnění a tak jsme ho dali k dispozici našim kamarádům vodákům. Pianino nezahálelo a zažilo toho více než většina pianin světa. Několikráte dokonce vyrazilo na vodu, kde sice poztrácelo pár kusů, ale stále drželo pohromadě a dělalo radost mnoha lidem. V posledním desetiletí se střídavě pyšnilo svým majestátem v hospodě U Kance a jezdilo na vodu, a to až do chvíle, než jsem dostala onen geniální nápad otevřít si nekuřáckou kavárnu, ze které se nakonec vyklubalo Pančo.

 

Pianino dělalo radost i pančovaným návštěvníkům, nejeden z nich se na něm naučil hrát nápěv písně „Drunken sailer“ (která pak byla po dlouhou dobu v podniku zakázaná) a jednou na něj dokonce odehrál koncert pianista kapely Skrytý půvab byrokracie. Vše vypadalo skvěle a to až do chvíle, kdy neznámé individuum vylámalo z pianina většinu kladívek. Není sporu o tom, že onen zmetek by zasloužil vylámat zuby a zlámat všechny prsty, ale pachatel bohužel stále zůstává neznámý.

 

Tento čtvrtek se nám podařilo do Panoptika přivést pianino nové a velmi krásné, které nám bylo darováno hodným pánem. Po dlouhých peripetiích s domlouváním termínu stěhování, hledáním možnosti jak ho odvézt a hledáním lidí, kteří by ho unesli, konečně stojí na svém místě. Zdá se býti velmi betelným, což se ukázalo již během stěhování, kdy ulomilo kus schodu, aniž by utrpělo jediné škrábnutí.

 

Klíček od pianina bude k dispozici na baru výměnou za upsání duše. V případě, že se pianinu nic nestane, bude úpis vrácen.

 

Vzdejme tedy čest památce pianina starého a buďme hodní na pianino nové. Zcela jistě si to oba nástroje zaslouží.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit